Płyty DVD+R DL - jaką firmę wybrać ? - czyli temat o płytach.

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Metaborg

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie jestem znawcą napędów, ale czy przypadkiem mówiąc o korekcji nie miałeś na myśli korekcji błędów?

Jeśli tak to jakim cudem może nastąpić zużycie lasera skoro korekcja błędów polega na obliczeniu właściwej sekwencji bitów w uszkodzonych obszarach nośnika?

W końcu światło lasera nie może uszkadzać soczewki.

Wydłużenie czasu ładowanie to raczej też nie jest usterka.
Jest to naturalna rzecz spowodowana różnymi czynnikami np. stanem nośnika (zakurzenie, ilość rys). A objawia się przez to że napęd spowalnia podczas odczytu gdy układ logiczny otrzymuje zbyt dużo informacji i daje mu czas na dokończenie niezbędnych obliczeń.
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
hmm a to dziwne bo akurat samsungi cierpiały na taką przypadłość przy odczytach tanich/źle nagranych płyt
 

Metaborg

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Może po prostu nie radziły sobie z odczytem (czytaj korekcja błędów) zniszczonych/źle nagranych/wad fabrycznych nośników.

A jeśli chodzi o układ optyczny to może po prostu była wina np zakurzonego układu optycznego napędu do którego dostawał się kurz/pył podczas wkładania płyty (brudnej płyty) który osadzał się na np. soczewce albo wędrował na "wózek głowicy" uniemożliwiając prawidłowe się przemieszczanie.

Tak jak mówiłem nie jestem znawcą układów optycznych :whistle:
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
nie nie nie na pewno tak nie było, bo ta osoba rozbierała cały napęd i śmiem zaryzykować twierdzenie że znała się lepiej ode mnie na tym
 

Booster1987

Użytkownik
Użytkownik
Ja osobiście nagrywam na EMTEC-ach i wszystko działa :D
 

rusieknh

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja osobiście nagrywam na EMTEC-ach i wszystko działa :D
kupiles specjalnie 20 sztuk emtekow i jakos juz chyba 4 plyty zniszczylem sama predkosc przeskakuje.na innych lytach tak nie mam a wypalalem na Omegach i Verbatimach:( Probuje dalej....
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
ja wypaliłem 20 emteców - świetne płytki
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem emteca pierwszy i ostatni raz. Wyłożyło się wypalanie na 53%. Mam kiepską nagrywarkę GMA-4082N, ale bez przesady. Płacę i wymagam... ;p Ktoś palił jakieś inne płyty na takim sprzęcie? Z wyjątkiem Verbatimów, szukam tańszej alternatywy.
 

KonBoss

Użytkownik
Użytkownik
Witam, przy zakupie Verbatimków jaką fabrykę produkcji wybierać ? Bo z tego co pamiętam, ktoś mi mówi że z którejś są gorsze jakościowo.

Edit: Już wiem MIS (Made In Singapore (starsze))
http://xboxforum.pl/member.php?u=30743
 

scorpionx

Użytkownik
Użytkownik
Jedyne czym się musisz kierować to wybór płyty z + czyli DVD+R DL. Jak kupisz taką to nagrywanie idzie bez najmniejszych problemów.
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@scorpionx

KonBoss dobrze napisał, że trzeba szukać Singapurskich płytek. Wszelkie badania i testy wykazały ich wyższość nad bliźniakami z Indii (taki sam wygląd i MID, a jednak coś innego).
 

kerpal

Banned
Nie mają takiego samego wyglądu , pudełko jest inne , mi się chochlik wdarł , bo kupiłem 5 sztuk w pudełku już zafoliowane i jedna była z Singapuru a inne z Indii ;]
 

Feniks_pn

Użytkownik
Użytkownik
Kolega nagrywa na Omegach za 2,5 zł gry już ma ponad 3 miechy i wszystko śmiga. Wystarczy po prostu zainstalować grę na dysku.
 

Krystian69

Użytkownik
Użytkownik
omega jest dobra bo sam mam je :) ale polecam bardziej verbatima chociaz omega mnie nie zawiodła
 

Feniks_pn

Użytkownik
Użytkownik
Nie no owszem. Płyta za 8 zł jest lepsza od tej za 2,5 tylko jakim kosztem ?
 

scorpionx

Użytkownik
Użytkownik
To ty kupujesz po 8zł Verbatimy?? To faktycznie różnica w cenie jest, ja swoje Verbatimki kupuję po 4,80 sztuka w Delfinie. Sklep mam praktycznie pod ręką, ale można też zamówić wysyłkowo i też jest zawsze taniej. Zresztą zobaczcie sami ich oferty:

Cake 10 sztuk za 48 złotych:
http://www.delfin-cdr.pl/product/id/2314,verbatim-dvd-r-double-layer-8-5gb-8x-walek-cake-box-10szt-

Kupicie tu każdą płytę jaką tylko chcecie :D
 

Feniks_pn

Użytkownik
Użytkownik
Tyle kosztuje Verbatim na sztuki w komputroniku. (8 zł)
 

scorpionx

Użytkownik
Użytkownik
Ahh takie sklepy to zawsze ceny podnoszą, zwłaszcza Komputronik... Nie masz nigdzie w pobliżu sklepu takiego jak Delfin?? Gdzie po cenach hurtowych sprzedają?? A może warto zamówić via www te płytki ;) Zawsze to taniej :D
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Feniks_pn pisał o płytach na sztuki w eleganckich pudełeczkach, a nie o całym cake'u.

Na allegro cake'a można taniej o 2zł dostać z przesyłką, 8zł taniej przy odbiorze osobistym :D
 

-=Rothen=-

Użytkownik
Użytkownik
To ty kupujesz po 8zł Verbatimy?? To faktycznie różnica w cenie jest, ja swoje Verbatimki kupuję po 4,80 sztuka w Delfinie. Sklep mam praktycznie pod ręką, ale można też zamówić wysyłkowo i też jest zawsze taniej. Zresztą zobaczcie sami ich oferty:

Cake 10 sztuk za 48 złotych:
http://www.delfin-cdr.pl/product/id/2314,verbatim-dvd-r-double-layer-8-5gb-8x-walek-cake-box-10szt-

Kupicie tu każdą płytę jaką tylko chcecie :D

Przy odbiorze osobistym to może i to sie opłaca z tego linku ale na wysyłke to troche drogo 48 zl. + przesylka jak na Allegro kupiłem ostatnio cake za 45 zl. wysylka gratis kurierem i płytki miałem na drugi dzień.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom