[Poradnik] Nagrywanie gier pod LT 3.0 na płytkach platinum

Witam
W odpowiedzi na pytania forumowiczów zamieszczam krótki poradnik jak nagrywać gry na LT 3.0.

Krok pierwszy.

Sciągamy plik: iHAS-124B-AL0S-platinum..bin

Jest to przygotowane firmware pod płytki platinum MBIPG101-R12-00

Krok drugi. Otwieramy flash utility. Klikamy write flash i wrzucamy wcześniej pobrany plik.

Krok trzeci. Wchodzimy w EEPROM utility i zakładka options. Zaznaczone MA BYĆ TYLKO SMART BURN!!!! Inaczej gra się nie nagra. (pokazane na screenie).

Krok czwarty. Wchodzimy w IMGburn, opcje i write i ma być włączone OPC! Wszystko tak jak na screenie.



Krok ostatni - nagrywamy grę.

Program IMGburn, prędkość 2,4x z włączoną weryfikacją.

Mam nadzieję, że pomogłęm.

Pozdrawiam
 

kropla1

Użytkownik
Użytkownik
potwierdzam, działa! Forza motorsport 4 już nagrana :)
 

lockerek

Banned
Ja mam takie pytanie czy trzeba najpierw wrzucic LT MAX i pozniej ten do plytek platinum czy od razu mozna wrzucac ?
 
Nawet jak masz nie przerobiona wrzucasz ten plik co wrzucilem, reszta jak w poradniku.

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.
 
Oczywiście layerbreak automatyczny.

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.
 

alessandro_cheat

Świeżak
Świeżak
Oczywiście będzie działać z dysku ?
-nagrywarka wiem _ flash obcykane mam z góry mówie :p
 

roman988

Świeżak
Świeżak
Dołączam się do wątku mam podobny problem a mianowicie:
-Mam konsole Xbox360 Slim 250gb LT 3.0 (jeżeli wierzyć gościowi co ja przerobił)
-Wypalam obraz(w tym przypadku Assassin's Creed: Revelations przepuszczony przez abx360 1.0.6) tez na platinumach (MBIPG101-R12-00). Płyta wypalona pomyślnie, weryfikacja pomyślna (abx360 i imgburn na ustawieniach z tego poradnika http://xboxforum.pl/artykuly-f31/%5Btutorial%5D-nagrywanie-gier-pod-ixtreme-lite-touch-3-0-a-120365.html dodatkowo ustawienia w eeprom: SB: on FHT: on OSW: off OHT: on bez OPC prędkość 2,4x nagrywarka ihas124-->524 z FW pod te platinumy).
Próbowałem wcześniej NFS:The Run na różnych ustawieniach w eeprom z OPC i bez, 8 płytek do kosza.

Zarówno w AC:R jak i wszystkich przypadkach NFS:TR wywala w xboxie komunikat o przetarciu ściereczką.

Narazie nie mam możliwości nagrania na verbatimach jak przyjdą na pewno spróbuje.
Gry XGD2 nagrywają się bez problemu i instalują na dysku (gta4, MK, PoP, Dante Inferno,AC) na każdym rodzaju płyt DVD+R DL miałem nawet takie wyprodukowane dla tesco.

Mam jeszcze 3 pytania:
1- odnośnie abx360 1.0.6 jak przepuszczam przez niego gry XGD2 to one będą tylko chodzić na LT3.0 czy pójdą tez na LT2.0 (chce się upewnić ze mam 3.0 w konsolce. Jak nie to do serwisu i WPRDL dla sprzedawcy)

2-Czy jak nie chce grac online to mogę wypalać kopie XGD3 prędkością 4x czy 2,4x musi być.

3-!SerwisKonsol mówiłeś ze płytka się nie nagra chodziło ci o ten z przetarciem ściereczką.

Mój FW do ihas524 pod platinum (MBIPG101-R12-00) moze jakiemus znachorowi sie przyda go oblukac lub przetestować:
Platinum (MBIPG101-R12-00)

Jakość AC:R


Log przepuszczony przez abx360 AC:R z płyty po nagraniu wygląda dobrze żadnych zółtych czy czerwonych napisów same zielone.
 

Cziken

Banned
Czesc.

Czy ja mogę odrazu wgrać ten fw pod platiniumy, czy wczesniej musze robic jakis crossflash(Co to jest?) ?
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Możesz wgrać odrazu to firmware, jeśli masz Liteona Ihas 124B.
Crossflash jest to przerobienie Liteona Ihas 124B na droższą wersje 524B. (dodaje opcje LabelTag i SmartErase)
 

Cziken

Banned
Ok dzięki, rozumiem.
1.Gdzie znajdę plik na przerobienie na 524b ?
2. A jeśli, miałbym przerobioną na 524. To znajdę fw pod platinium MBIPG101-R12 ?
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
1. Na forum jest poradnik jak zrobić crossflash z 124B na 524B, wystarczą tylko pliki z LT MAX :)
http://xboxforum.pl/artykuly-206/tutorial-jak-przerobic-ihas-124b-na-ihas-524b-i-ihas-224b-na-ihas-624b-105961/

2. Musisz zrobić sobie plik pod 524B z mediaID po platinium, robisz to programem MediaCodeSpeedEdit.
http://hotfile.com/dl/146602982/2b385b7/Firmware_LT-MAX_c4eva_Liteon_Ihas_124-624_B.rar.

Tutaj jest LT MAX i program MCSE, i opisane jak przerobić Firmware pod odpowiednie MediaID
 

Cziken

Banned
Wszystko ustawione jak w poradniku, nagrała się w 100% ale przy weryfikacji 49% wyskakuje błąd. Czym może być spodowany ? Forza 4.

 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Wszystko ustawione jak w poradniku, nagrała się w 100% ale przy weryfikacji 49% wyskakuje błąd. Czym może być spodowany ? Forza 4.

Słaba płyta.
 

kubulus

Świeżak
Świeżak
Witam, zmarnowałem 5 płyt zanim trafiłem odpowiednie ustawienia.
Te z poradnika również u mnie powodowały error.

Ustawiłem tak:

MBIPG101-R12-00

SMART BURN ON
-FORCE HYPER TUNING ON
-OVER SPEED WRITING OFF
-ONLINE HYPER TUNING OFF
IMG BURN
-OPC On
-Burn proof OFF
-prędkość 2.4x
-bufor 240mb

3 płyty nagrane bez błędów zainstalowane na dysku.

Raz spróbowałem z opc off jak kolega wyżej, płyta nagrała się bez błędów( według imburn), ale nie instaluje się na dysku i po kilku minutach gry xbox się zawiesza.
 

arekspeed

Świeżak
Świeżak
MBIPG101-R12-00

SMART BURN ON
-FORCE HYPER TUNING ON
-OVER SPEED WRITING OFF
-ONLINE HYPER TUNING ON
IMG BURN
-OPC On
-Burn proof OFF
-prędkość 2.4x <==== NIE PALI 2.4 tylko 4 a niby fw jest odpowiednie i co na to poradzicie?
-bufor 200mb

wgralem ponownie fw i teraz w magiczny sposob jest 2.4 !
 

badboy8

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli mam iHASa 324b to mogę wgrywać ten plik pod platinum (pisze tam 124b) czy nie ? bo z tego co widziałem w plikach z firmware oprócz nazwy praktycznie się nie różnią.
 

Do góry Bottom